Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος στο Π.Π. Νέων Πυγμαχίας

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων που διεξήχθη από τις 2-5 Μαρτίου στο Λουτράκι, ο σύλλογός μας συμμετείχε με τους εξής αθλητές: Μαργκαριάν Αζάτ (64kg) και Σπανός Παναγιώτης (69kg). Ο Αζάτ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Παναγιώτης το ασημένιο. Συγχαρητήρια και είς ανώτερα

Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος σε Κύπελλο Πυγμαχίας στην Ν. Φιλαδέλφεια

Σε Κύπελλο Πυγμαχίας που διεξήχθη σε κλειστό στάδιο της Ν. Φιλαδέλφειας το Σάββατο 18 Φεβρουαρίου, ο σύλλογός μας συμμετείχε με τον Αζάτ Μαργκαριάν (Νέων 64kg), o οποίος και νίκησε τον αντίπαλό του με διακοπή από τον διαιτητή.

Βράβευση για Αθλητή του Α.Ο. Μπάλιος από την Ε.Ο.Π.

Τον Πρωταθλητή του συλλόγου μας Βασιλάκη Γιάννη βράβευσε η Ε.Ο.Π. για την κατάκτηση της 5ης θέσης στο Πανευρωπα’ι’κό Πρωτάθλημα Παμπαίδων Πυγμαχίας του 2016. Συγχαρητήρια και είς ανώτερα

Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος στο Π.Π. Παίδων-Παμπαίδων Πυγμαχίας

Στο Π.Π. Παίδων-Παμπαίδων Πυγμαχίας που διεξήχθη στην πόλη της Καβάλας από τις 20-23 Οκτωβρίου, ο σύλλογός μας συμμετείχε με τους εξής αθλητές: Βασιλάκης Γιάννης (Παμπαίδων 57kg), Γιάνναρος Στράτος (Παμπαίδων 60kg), Κουτσούκος Χρήστος (Παμπαίδων 54kg), Λιάπης Ανδρόνικος (Παμπαίδων 52kg). O Γιάννης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ο Στράτος και ο Χρήστος το ασημένιο μετάλλιο και ο Ανδρόνικος το χάλκινο μετάλλιο. Συγχαρητήρια και είς ανώτερα

Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος σε Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας στην Αρμενία

Ο σύλλογός μας συμμετείχε σε Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας στην Αρμενία, από τις 15-19 Σπτεμβρίου, με τους εξής αθλητές: Ζακυνθηνάκης Στέλιος (Α κατ. Ανδρών, 75kg), Μαργκαριάν Αζάτ (Νέων, 60kg), Σπανός Παναγιώτης (Νέων, 64kg), Χολίδης Δημήτρης (Παίδων, 60kg), Χολίδου Ελένη (Ακαδημίες, 40kg). O Αζάτ κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, ο Στέλιος, ο Δημήτρης και η Ελένη το ασημένιο μετάλλιο και ο Παναγιώτης το χάλκινο μετάλλιο. Συγχαρητήρια και εις ανώτερα

Συμμετοχή του Α.Ο. Μπάλιος σε Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας στην Αρμενία

Οι Πρωταθλητές του συλλόγου μας: Ζακυνθινάκης Στέλιος (Α κατ. Ανδρών, 75kg), Μαργκαριάν Αζάτ (Νέων, 60kg), Σπανός Παναγιώτης (Νέων, 64kg), Χολίδης Δημήτρης (Παίδων, 60kg) και Χολίδου Ελένη (Ακαδημίες, 40kg), θα αγωνιστούν σε Διεθνές Τουρνουά Πυγμαχίας, που θα διεξαχθή στην Αρμενία από τις 15-19 Σεπτεμβρίου. Συνοδοί και υπεύθυνοι της αποστολής: ο προπονητής του συλλόγου μας Μικαελιάν Αρτούρ και ο έφορας του συλλόγου μας Χολίδης Χρήστος. Καλή επιτυχία

Συμμετοχή του Α.Ο. Μπάλιος στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παμπαίδων Πυγμαχίας

Ο Πρωταθλητής του συλλόγου μας Βασιλάκης Γιάννης, θα αγωνιστεί στο Πανευρωπαίκό Πρωτάθλημα Παμπαίδων Πυγμαχίας, που θα διεξαχθή στην Κροατία από τις 23 Ιουλίου- 1 Αυγούστου, στην κατηγορία των 54kg. Ευχαριστούμε τον προπονητή Μιχαλόπουλο Λάμπρο, υπεύθυνο της αποστολής, για την βοήθεια και υποστήριξή του. Επίσης, ευχαριστούμε τον φυσιοθεραπευτή Σιούλη Μιχάλη για την χορηγία της θεραπείας του Γιάννη, σε πρόσφατο τραυματισμό του. Καλή επιτυχία

Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος στο Π.Π. Β κατ. Ανδρών Πυγμαχίας

Στο Π.Π. Β κατ. Ανδρών Πυγμαχίας που διεξήχθη στην Θεσσαλονίκη απο τις 26-29 Μαίου, ο αθλητής του συλλόγου μας Αβτσίδης Ανδρέας κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία 60kg. Συγχαρητήρια και είς ανώτερα.

Στο Π.Π. Νέων Πυγμαχίας που διεξήχθη από τις 3-6 Μαρτίου στην Αρχαία Ολυμπία, ο αθλητής του συλλόγου μας Μαργκαριάν Αζάτ, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των 60kg. Συγχαρητήρια και είς ανώτερα

Διακρίσεις για τον Α.Ο. Μπάλιος στο Π.Π. Γυναικών Πυγμαχίας

Στο Π.Π. Γυναικών Πυγμαχίας που διεξήχθη στην Αθήνα από τις 17-20 Δεκεμβρίου ο σύλλογός μας συμμετείχε με την Μέρτογλου Χριστίνα στην κατηγορία των 60kg. H Χριστίνα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Συγχαρητήρια και εις ανώτερα.